Veřejné stavby

Centrum volného času Nová Brumlovka

Autorský tým:

Jan Aulík, Jakub Fišer, Tadeáš Matoušek, Veronika Müllerová

Projekční tým:

Petr Vacek, Adéla Středová, Monika Čížková, Jan Kučera

Stavebně technická část a GD:

Metroprojekt a.s.

Developer/investor:

Passerinvest Group

Návrh stavby:

2002

Realizace:

2007

Popis projektu

Novou Brumlovku jsme navrhli uprostřed administrativních budov BB Centra, na místě původní sportovní haly ze 70. let, která dožívala už pro převážně nesportovní aktivity. V nové budově wellness centra jsou ve dvou podlažích věnovaných sportu 3 univerzální sály pro různá cvičení a kurzy, fitness, 25 metrový plavecký bazén se saunami a masážemi. Pultová střecha ve velmi mírném sklonu ukrývá před pohledy z vyšších administrativních budov zapuštěnou pobytovou terasu, navazující na aqua zónu o patro níž. V přízemí domu pod sportovním centrem jsou pak z obchodní pasáže přístupné dvě restaurace, pošta, drobné obchody se sportovními potřebami a bar.

Koncept domu byl utvářen tak, aby geometrický tvar vyrovnával menší objem, kterou oproti okolním administrativním budovám má a nepůsobil vůči nim v jakoby menším měřítku. Výrazně jiná architektonická forma je podložena zcela jinou funkcí. Obvodový plášť je kromě prosklených ploch orientovaných převážně na sever do ulice Vyskočilovy tvořen trapézovým perforovaným plechem. Ten má lomenou barvu proměnlivě reagující na různé denní světlo.
Ve druhém patře Brumlovky končí také nová lávka přes Vyskočilovu ulici. Dům je tak snadno dostupný i ze severní části areálu BB centra na druhé straně Vyskočilovy ulice, vnitřní eskalátor v pasáži tak slouží i pro ni.