Interiéry, výstavy

R café

Autorský tým:

Jakub Fišer

Fotografie:

AI photography, archiv AFARCH

Návrh:

2019

Realizace:

2020

Popis projektu

Poté, co byla vinotéka Red Pif uzavřena (majitel dostal výpověď z pronajímaných prostor), naskytla se nová možnost využít existující vybavení a zařízení jinde. Sice v odlišném kontextu a s trochu jiným zaměřením podniku, v menším prostoru po jiné rušené provozovně – kavárně, po které na místě také zůstaly zbytky vybavení a mobiliáře.
V těchto souvislostech jsme tedy 50, které jsme pro potřebu specifik nové prostory upravili či částečně použili v jiném kontextu.
V obdobném duchu bylo doplněno i vše potřebné další: odstřižky z plechových tabulí, naformátované jako nová „dlažba“ na podlahu, doplňkové obklady stěn ze stavebního dřeva a z kdesi za Prahou demolované plechové střechy či z vyřazených sklářských forem z výroby skla, jež se v podniku využívá i prodává.
Celý proces proběhl relativně rychle od prvotního rozčarování z toho, že Red Pif končí, přes nadšení z happeningu „recyklace“ až po stres s vymýšlením a sháněním materiálů, prvků a dalšího vybavení, splňujícího nastavenou ideu, ale zároveň vhodného a v čase dostupného.
Úsilí bylo nakonec korunováno rozhodnutím majitele čepovat na baru pivo ERKO – ležák z recyklované vody: kruh se uzavřel, vše opět funguje.