interiéry, výstavy / realizace / 2016 / Instalace výstavy 40 let FA ČVUT
Instalace výstavy 40 let FA ČVUT

Instalace výstavy 40 let FA ČVUT

Místo stavby: Galerie Jaroslava Fragnera  25/11/2016 – 08/01/2017, Praha, Betlémské náměstí
Autor: Jakub Fišer, Kristýna Zámostná
Kurátor výstavy: Ján Stempel / FA ČVUT
Fotografie: AI photography, Aulík Fišer architekti

Výstava je součástí širších oslav výročí 40ti let obnovení samostatné fakulty architektury na ČVUT v Praze, které připomíná v symbolické formě výběrem 40ti staveb pedagogů a absolventů školy, prezentovaných vždy jednou velkoformátovou fotografií.

Pro dané téma jsme sál galerie rozdělili na tři trojúhelníky. Největší z nich ve středu prostory se otevírá od vstupu k protější stěně, na které jsou na pěti stupních vyskládány na volně stojících deskách vybrané snímky realizovaných staveb. Tato - většinou obecně známá díla -  jsme doplnili o dobové školní projekty (nejen) jejich autorů, umístěné v postranních zbývajících částech sálu, které jsou od ústřední prostory symbolicky odděleny průchozí stěnou z textilních pruhů, potištěných jmény všech 4389 absolventů, kteří fakultu v uplynulých 40ti letech absolvovali.

V předsálí je výstava doplněna medailony osobností školy, momenty z jejího života a činnosti studentského Spolku posluchačů architektury, knižními publikacemi, jejichž autory jsou pedagogové či absolventi školy a dále projekcí dokumentárního filmu Hedviky Hlaváčkové „Jednoduchej dům“ o nové budově ČVUT a její autorce Aleně Šrámkové a filmu Jany Chytilové „Kritická židle: Rostislav Švácha“.